محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

    .

با حضور معاون استاندار؛

مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان داورزن برگزار شد.

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی از خدمات رضا فلاحی تقدیر و  سید غلامعلی پیش بین به عنوان فرماندار جدید شهرستان داروزن معرفی شد. 
 سید جواد حسینی در این مراسم  گفت: تداوم رونق تولید و اشتغال با رویکرد اقتصاد مقاومتی، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی، ارتقای امنیت پایدار و توسعه همه جانبه آن، ارتقای خدمات دولت و رعایت حقوق شهروندی،ارتقای فعالیت های فرهنگی با رویکرد فرهنگ رضوی، گسترش مشارکت نظام مند مردم،  و توسعه و ارتقای سلامت 7 سیاست راهبردی استان در سال جاری می باشد.
وی با  اشاره به سیاست راهبردی تداوم رونق تولید و اشتغال بارویکرد اقتصاد مقاومتی اظهار داشت:  استان خراسان رضوی در سال گذشته با ایجاد ۱۳۳ هزار فرصت شغلی  16 درصد اشتغال کشور را پوشش داد و نرخ بیکاری در استان به 8.8 درصد رسید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی افزود: برای سال جاری ۱۱۰ هزار فرصت شغلی در استان هدف‌گذاری شده است.
وی گفت: در سال گذشته ۱۲ درصد گسترش صادرات در استان را شاهد بودیم و ۲۳ درصد افزایش ریالی مبارزه با قاچاق کالا و ارز  را در استان داشتیم.
حسینی با اشاره به  سیاست کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت:در نتیجه اقدامات انجام شده در استان 2.2 درصد کاهش شیوع اعتیاد در استان را شاهد بودیم. طلاق 12.9 درصد کاهش داشت و 10 درصد مجموع جرایم حاشیه شهر مشهد نیز کاهش پیدا کرده است.
وی چهارمین سیاست را تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی دانست و گفت: راه اندازی میز خدمت الکترونیکی و حضوری و ارتباط نظام مند با اقشار مختلف مردم از جمله برنامه های است که با جدیت پیگیری خواهد شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با  اشاره به ارتقای فعالیت های فرهنگی بعنوان پنجمین سیاست  گفت : نشاط عمومی و سرمایه اجتماعی از جمله مباحث مهمی است که باید برای آن با توسعه برنامه های فرهنگی برنامه ریزی نمود و نسبت به ارتقا آن اقدام نمود.
وی برگزاری 50 نوروزگاه فقط در نوروز 97 ، دهها برنامه و مسابقات بومی و محلی و مسابقات کشتی با چوخه و غیره را در ایجاد این نشاط موثر دانست و گفت : تلاش کرده ایم در قالب این برنامه ها برای ایجاد نشاط اجتماعی با پرهیز از قالبی نگری و رفتارهای ساختارشکنانه اقدام شود که آثار خوبی هم در جامعه داشته است
حسینی توسعه مشارکت مردم را ششمین سیاست راهبردی دانست و اظهار داشت :طرح گفتگو دولت با مردم، خانه تشکل ها، میزهای گفتگو، مجمع مشورتی جوانان و بانوان، کارکردی کردن خانه احزاب ، ارتباط با کنشگران سیاسی، اجرای منشور گفتگوی سیاسی و شبکه دانشگاه ها از دیگر طرح هایی است که باید در سال جاری پیگیری شود.
معاون استاندار در پایان گفت: هفتمین سیاست راهبردی استان در سال جاری ارتقای سلامت در همه ابعاد است که با جدیت پیگیری خواهد شد.

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان