۱۳۹۷/۰۹/۲۰

نخستین جلسه مجمع تشکل های دانشجویی استان برگزار شد.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی از برگزاری نخستین جلسه مجمع تشکل های دانشجویی استان به مناسبت ۱۶ آذر، گرامیداشت روز دانشجو خبر داد.

احمد قربانی با اعلام این خبر گفت: پس از برگزاری نشست تخصصی با نمایندگان تشکل های دانشجویی به مناسبت 16 آذر سال گذشته دستورات لازم برای نظامند شدن تعاملات با تشکل های دانشجویی توسط استاندار محترم وقت صادر شد.
وی افزود: در همین راستا چندین جلسه تخصصی با معاونت های دانشجویی و فرهنگی مراکز آموزش عالی شهرستان مشهد برای نحوه ساماندهی تعاملات دانشجویان با مدیران استان در قالب سازوکار مشخص برگزار شد و در نهایت شیوه نامه مجمع نمایندگان تشکل های دانشجویی تهیه شد.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: نخستین نشست این مجمع با حضور نمایندگان تشکل های دانشجویی و جمعی از روسا و معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها در مورخ 18 آذر ماه در محل استانداری برگزار شد.
وی ادامه داد: ضرورت وجود نشاط سیاسی در دانشگاه ها، ارتقا بودجه های فرهنگی، تقویت خدمات رفاهی، تسهیل صدور مجوز تجمعات و دیگر برنامه های دانشجوی، پرهیز از برخی مانع تراشی ها، عدم دخالت دیگران در امور داخلی دانشگاه ها و توجه ویژه مسئولان استان به رفع مشکلات مراکز آموزش عالی از جمله مهم ترین مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.
قربانی هدف از ایجاد این مجمع را  ارتقا تعامل نظامند و ایجاد شرایط برای ارتباط مستقیم مدیران سیاسی و اجرایی با بدنه دانشجویی استان از طریق نمایندگان تشکل های دانشجویی دانست و اظهار داشت: با توجه به نقش بی بدیل دانشجویان در فرآیند امورجاری و افق آینده کشور ایجاب می کند که مدیران سیاسی و اجرایی در تعاملی نظامند با این قشر بالنده و آینده ساز، از یک طرف زمینه استفاده از دیدگاه ها و نظرات دانشجویان و از سویی دیگر با تبیین شرایط کشور، زمینه آشنایی بیشتر آنان با واقعیات و موانع پیش رو را فراهم کنند.
قربانی با اشاره به اینکه در حال حاضر در چارچوب ضوابط و دستورالعمل های قانونی ده ها تشکل و شورای دانشجویی در قالب های سیاسی، فرهنگی و صنفی در سطح دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی فعالیت می‌نمایند، گفت: اعضای مجمع تشکل های دانشجویی متشکل از دو نفر از نمایندگان هر یک از تشکل های سیاسی و صنفی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی مرکز استان می باشد.
وی با بیان اینکه این مجمع "دانشجو و دانشگاه محور" است، ادامه داد: این مجمع یک ساختار جدید و موازی با دیگر تشکل ها نیست، بلکه بستری برای تحقق حضور و تعامل بیشتر استاندار محترم و مدیران دستگاه های اجرایی در مراکز آموزشی و مجامع دانشجویی و دانشگاهی و اثربخشی و کارآمدی بیشتر این تعاملات و کمک به ایجاد فضای نشاط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در محیط های دانشگاهی می باشد.
قربانی در رابطه با نحوه فعالیت این مجمع خاطرنشان کرد: حداقل یک نشست فصلی مجمع تشکل ها با استاندار محترم و حداقل یک برنامه درون دانشگاهی در هر فصل در قالب آیین نامه پیش بینی شده است.
مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی ضمن امیدبخش و راهگشا ارزیابی کردن مباحث مطروحه در این جلسه از حضور نمایندگان تشکل های سیاسی از طیف های مختلف فکری در مجمع قدردانی و ابرازامیدواری کرد: در اولین فرصت جلسه دوم مجمع برگزار و با انتخاب هیئت رئیسه زمینه مناسب برای پیگیری اهداف مورد نظر مجمع فراهم شود.

 

 
 

منبع : پرتال دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۷۳


مطالب مرتبط با این موضوع :مدیر کل دفتر سیاسی
،انتخابات و تقسیمات کشوری

احمد قربانی

مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

مدیر کل دفتر سیاسی
،انتخابات و تقسیمات کشوری

احمد قربانی

دسترسی سریع
نظرسنجی