۱۳۹۹/۰۹/۲۰

محمدعلی نبی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۲ حزب و تشکل سیاسی در خراسان رضوی پروانه فعالیت دارند که از این تعداد ۲۷ حزب اصلاح‌طلب، ۱۸ حزب اصولگرا و هفت حزب مستقل یا اعتدالگرا هستند.

طیف سیاسی اصلاح ‌طلب بخاطر تعدد احزاب ثبت شده در مقایسه با اصولگرایان و اعتدالگرایان، فعالیت حزبی بیشتری در این استان دارند.

محمدعلی نبی‌پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۲ حزب و تشکل سیاسی در خراسان رضوی پروانه فعالیت دارند که از این تعداد ۲۷ حزب اصلاح‌طلب، ۱۸ حزب اصولگرا و هفت حزب مستقل یا اعتدالگرا هستند.

وی ادامه داد: از جایگاه یک کارشناس و نه یک مسوول دولتی، معتقدم شاید یکی از عوامل فعالیت بیشتر حزبی اصلاح‌طلبان در خراسان رضوی تقید آنان به این نوع فعالیت در قالب احزاب ثبت شده است. 

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی گفت: همچنین باید مدنظر داشت دولتهایی که به نوعی منصوب به جریان اصلاحات هستند به تحزب بیشتر توجه کرده‌اند که این هم می‌تواند یکی از عوامل فعالیت بیشتر اصلاح طلبان باشد.

وی افزود: از مجموع ۵۲ تشکل سیاسی فعال در استان، ۳۸ حزب، دارای پروانه فعالیت کشوری و ۱۴ حزب دارای پروانه فعالیت استانی هستند.

نبی‌پور ادامه داد: همچنین تاکنون ۳۳ دفتر فرعی توسط احزاب در شهرستان‌های این استان تشکیل شده است.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ در ۸۱ شهر و افزون بر ۲ هزار و ۵۰۰ روستای استان خراسان رضوی برگزار می‌شود.

موعد برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز بهار ۱۴۰۰ اعلام شده است. 


منبع : پرتال دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

دسترسی سریع
نظرسنجی