۱۳۹۸/۰۷/۱۸

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان‌رضوی:

دستگاه‌های اجرایی باید به استانداردسازی ماموریت‌های خود بپردازند

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید با تعریف و تدوین معیارها و فرایندهای کاری، به استانداردسازی وظایف و ماموریت‌های محوله بپردازند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، کوکب موسوی در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، استاندارد را عجین با زندگی بشر دانست و اظهار کرد: در ماده ۳ قانون استاندارد به وظیفه دستگاه‌ها به موضوع کمک به تدوین استانداردسازی در بخش دولتی و غیردولتی و ارزیابی استانداردسازی ها اشاره شده و از نقاط مثبت این قانون توجه به حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است.
وی ادامه داد: باید از توان انجمن‌های تخصصی و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ بهره بگیریم تا در سطح ملی به تجلی مناسبی در خصوص خواسته‌های تولیدکنندگان برسیم.
وی اضافه کرد: با وجود شرایط تحریمی، کشور رتبه بهتری در حوزه استاندارد کسب کرده است، به‌طوری که رتبه ما در سال 2018، از بین ۱۶۳ کشور جهان 22 بود، اما در سال 2019 به رتبه 21 رسیدیم.
موسوی تصریح کرد: جایگاه ایران در حوزه استاندارد در آسیا هم پس از چین و ژاپن، رتبه سوم مشترک با کره جنوبی است و تدوین استانداردهای حلال با مدیریت ایران انجام می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی بیان کرد: برای گام برداشتن در مسیر اقتصاد مقاومتی، سازمان استاندارد باید برنامه‌های برون سازمانی را با همکاری تمامی ارگان‌های دولتی و غیردولتی داشته باشد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۶۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید


محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

دسترسی سریع
نظرسنجی