۱۳۹۹/۰۱/۲۷

گزارش نشست استاندار خراسان رضوی با اعضای شورای مرکزی خانه احزاب استان

نشست استاندار خراسان رضوی با شورای مرکزی خانه احزاب استان در محل استانداری برگزار شد و اعضا به بیان نقطه نظرات خود در مورد مسائل مختلف پرداختند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در ابتدای این جلسه، رئیس شورای مرکزی خانه احزاب خراسان رضوی گفت: برای حل مشکلات و برون رفت از موانع، باید از ظرفیت همه تشکل ها و انجمن های صنفی به صورت سازمان یافته استفاده شود.
محمدعلی گندمی در خصوص مدیریت ویروس کرونا و تاثیرات آن در اجتماع بیان کرد: با توجه به شرایط ویژه شهر مشهد طرح فاصله‌گذاری اجتماعی باید در این شهر با نهایت دقت اجرا شود.
دبیر کانون تربیت اسلامی هم در این جلسه گفت: از استاندار تشکر می‌کنیم که به دور از حاشیه با اجرای مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی در استان به معنای واقعی خود وارد میدان شدند و در قالب آن بخش خصوصی و دیگر ارکان لازم و مهم را در این طرح همراه کردند.
محمدحسین نژادحسین، افزود: نگران هستیم که با عوض شدن ترکیب مجلس شورای اسلامی برخی از مدیران و افراد ذی نفوذ همکاری نکنند لذا به نظر می رسد لازم است که مدیران همگام در طرح مثلث توسعه اقتصادی تشویق شوند.
نماینده احزاب مستقل در ادامه این نشست با بیان اینکه ویروس کرونا سلامت فردی، اجتماعی و اقتصادی را تحت تاثیر خود قرار داده است، افزود: از اول اردیبهشت تبعات اقتصادی این ویروس مردم را بیشتر دچار مشکل خواهد کرد.
غلامحسین حقدادی با اشاره به ضرورت تشکیل اتاق فکر مخصوص کرونا افزود: جهان بعد از کرونا با جهان قبل از کرونا تفاوت خواهد داشت و بر این اساس طبیعتا با محدودیت های سازمان های حمایتی آثار منفی کرونا در اقتصاد و اجتماع آنچنان که باید کاهش پیدا نخواهد کرد.
همچنین دبیر جامعه اسلامی کارگران خراسان رضوی هم در این جلسه، گفت: در خصوص مدیریت کرونا هماهنگی مناسبی در سطح کشور بوجود آمده است.
علی نیرومند ضمن انتقاد از قراردادهای موقت کارگری افزود: کارگرانی که بدون قرارداد اخراج می‌شوند در زمینه معیشت به مشکل زیادی خواهند خورد لذا در خصوص رفع این مشکلات در صورت امکان تجدید نظر بشود. 
در ادامه جلسه دبیر خانه احزاب استان نیز ابراز کرد: در عرض یک ماه اخیر ارگان های دولتی و خیرین اقدامات خیرخواهانه از جمله توزیع بسته های معیشتی و غذای گرم داشته اند که قابل توجه است.
الهه قلی زاده با ارائه پیشنهادی مبنی بر تشکیل کمیته مردمی حمایت از کارگران آسیب دیده، ابراز کرد: در ذیل ستاد کرونا که در استان تشکیل شده است این کمیته می تواند به اهداف خود دست پیدا کند تا کمک ها سازماندهی شوند.
نماینده حزب موتلفه اسلامی خراسان رضوی، در این جلسه گفت: احزاب و عوامل جهش تولید باید توجه کنند تا بسیاری از مشکلات پساکرونایی در کشور حل شود.
واله افزود: حل مشکل کرونا راه اندازی قرارگاه مواسات است که می طلبد در این زمینه در خراسان رضوی توجه بیشتری بشود.
در ادامه جلسه نماینده انجمن اسلامی فرهنگیان، بزرگترین سرمایه هر حکومتی را اعتماد مردمی دانست و گفت: حکومت ها باید تلاش کنند در بین مردم اعتماد سازی بکنند چون این موضوع بسیار قابل توجه است.
ابراهیم رفیعی با تاکید به اهمیت اصل شفاف سازی افزود: مسئولان لازم است که این اصل را برای جلب اعتماد بیشتر مردم جدی بگیرند. 
دبیرجامعه اسلامی کارمندان خراسان رضوی در ادامه این نشست گفت: بعد از 40 سال از گذشت انقلاب اسلامی جایگاه احزاب و ضرورت استفاده از ظرفیت آن ها مورد غفلت واقع شده که لازم است به این مسئله توجه شود.
سیدجواد رضویان ضمن اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت تشکل های سیاسی در شوراهای مختلف از جمله شوراهای اقتصادی لازم است، اظهار کرد: در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی هم می توان از ظرفیت تعاونی ها استفاده کرد.
نماینده حزب ندای ایرانیان هم در ادامه جلسه گفت: باید دید تناقض در دستورات، عملکردها در ستاد ملی کرونا و مصوبات استانی به چه دلیلی برمی گردد.
جواد محبی اضافه کرد: سوال دیگری وجود دارد که چطور ناگهان محدودیت های مربوط به مقابله با ویروس کرونا کمتر شد و مردم روال عادی خود را از سر گرفتند.
در ادامه این نشست پیمان عباسی، نماینده حزب اتحاد ملت استان اظهار کرد: با توجه به جایگاه شهر مشهد، اگر تردد در بین شهرها برداشته شود ممکن است شروع موج دوم بیماری مشکلات عدیده ای ایجاد کند. 
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران ایران هم در این جلسه خاطرنشان کرد: در ایجاد میزان هماهنگی و همکاری ایجاد شده در بین دستگاه های مختلف استان تاثیر استاندار خراسان رضوی غیر قابل انکار است.
امیر اقتناعی، ادامه داد: وضعیت اقتصادی و معیشتی تحت تاثیر شرایط ویروس کرونا قرار گرفته که در این زمینه دستگاه های مختلف پای کار آمده‌اند.
در انتهای این جلسه نماینده کانون اسلامی دانشگاهیان خراسان ابراز کرد: در همه شرایط مدیریتی، افکار عمومی داخلی و بین المللی می توانند به مدیریت بهتر مسائل کمک کنند که در این راستا در کشور به مدیریت افکار عمومی آنچنان که باید توجه نشده است.
محمدصادق جوادی حصار با اشاره به اینکه باید تمهیدات لازم برای ایفای نقش جدی مطبوعات در شرایط کرونایی فراهم شود، گفت: در این شرایط احزاب اگر به کمک مدیریت دولت بیایند می توانند در مدیریت افکار عمومی تاثیر گذار باشند.


منبع : پرتال دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۳۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

دسترسی سریع
نظرسنجی