مدیر کل دفتر سیاسی
،انتخابات و تقسیمات کشوری

احمد قربانی

    .
مهمترین ثمره فعالیت تشکلهای دانشجویی، کادرسازی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.
 

 
مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی:
مهمترین ثمره فعالیت تشکلهای دانشجویی، کادرسازی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.
 
    احمد قربانی مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی روز شنبه 17 آذر ماه در مراسم گرامیداشت روز دانشجو در مجتمع آموزش عالی گناباد؛ 16 آذر را نماد هویت سیاسی دانشجویی در ایران خواند و بیان داشت: انقلاب اسلامی ثمره ی اسکتبار ستیزی، مطالبه گری و آزادی خواهی جوانان و دانشجویانی است که نقش کلیدی و اساسی در به ثمر رسیدن انقلاب ایفا نموده اند.
    دبیر کمیسیون دانشجویی شورای تامین استان در خصوص اهمیت سرمایه انسانی در دانشگاه و جامعه گفت: اصل در هر جامعه نیروی انسانی است که با مشارکت در اجتماع، انجمن ها و تشکل های مردم نهاد، جامعه را بسوی توسعه ی پایدار هدایت می نمایند و در این راستا دانشجویان نقش مهم و تعیین کننده ای در پیشبرد امور دارند چرا که نقد سازنده دانشجویان و بهره گیری بیشتر از ظرفیت دانشگاهها، می تواند مشکلات و خطاها را در کشور کاهش دهد.
      وی با گلایه از کم رنگ بودن فعالیت تشکل های دانشجویی در استان که باعث شده از ظرفیت دانشگاهها و دانشجویان و تشکلهای آنها برای رفع مشکلات جامعه کمتر استفاده شود؛ مهمترین ثمره فعالیت تشکلهای دانشجویی را کادرسازی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی دانست و عنوان داشت: تجربه نشان داده که دانشجویانی که در دوران تحصیل خود در قالب تشکل های دانشجویی فعال بوده اند بعد از دانش آموختگی در عرصه های اشتغال و کارآفرینی نیز موفق بوده اند. دانشجویان اگر بخواهند در آینده موفق باشند، باید با راه اندازی و یا عضویت در تشکل های دانشجویی، سازمان های مردم نهاد و دیگر عرصه های تعامل و مشارکت اجتماعی از بسترهای لازم برای توانمند سازی، بدرستی استفاده نمایند.
      مدیرکل سیاسی استانداری، جلب اعتماد مردم و مسئولان و مشارکتهای اجتماعی و مردمی را بسترساز رفع کمبودها و مشکلات دانست و گفت: جلب این مشارکت در آموزش و پرورش در قالب ظرفیت های خیرین ثمرات خوبی به دنبال داشته که گسترش آن در سایر بخشها نیز می تواند منشا اثرات مطلوبی باشد.
     قربانی که سابقه فرمانداری در گناباد را در کارنامه خود دارد با اشاره به اینکه شهرستان گناباد از پتانسیل های خوبی در عرصه های مدیریتی، فرهنگی و اجتماعی برخوردار است گفت؛ نیروی انسانی این شهرستان در حوزه های مدیریتی استان سرآمد است و جا دارد دانشگاهیان نیز در تحقق اهداف توسعه منطقه نقش خود را بیشتر ایفا نمایند.
     در این مراسم که با حضور پرشور دانشجویان، اساتید، اعضای هیات علمی و مسئولین دانشگاه برگزار و با اجرای ویژه برنامه های متنوع روز دانشجو گرامی داشته شد ؛ حامد قربانی فرماندار شهرستان گناباد با اشاره به رویکرد دولت تدبیر و امید در توسعه کمی و کیفی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، از دانشجویان خواست همچون گذشته با حفظ هوشیاری نسبت به ترفندهای دشمنان، در عرصه های دفاع از دستاورد های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی انقلاب حضور فعال تری داشته باشند. ایشان در ادامه گزارشی وضعیت دانشگاه ها در شهرستان ارائه کرد و در ادامه دکتر حسین نجاری رییس مجتمع آموزش عالی گناباد با توجه به شعار آموزش، پژوهش و کارآفرینی و تربیت دانشجوی با کیفیت افزود: امروزه در اکثر دانشگاه ها نیروی انسانی با کیفیت نقش اول را در دنیا ایفا میکند و دانشجویان نیز بایستی با مشارکت در تمامی برنامه ها در حوزه های مختلف و انجمن های علمی و صنعتی، حیطه ی فعالیت های خود را گسترش دهند و امیدواریم شاهد حضور حداکثری دانشجویان باشیم.
     مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری و فرماندار شهرستان گناباد درپایان این مراسم روز دانشجو، از مجموعه خوابگاه خواهران مجتمع آموزش عالی شهرستان گناباد بازدید کرده و ضمن بررسی خواسته ها و مشکلات، از نزدیک در جریان روند مباحث رفاهی دانشجویان قرار گرفته و در ادامه با حضور در دفتر کار رئیس دانشگاه پیام نور گناباد ضمن تبریک روز دانشجو؛ از سالن ورزشی در حال احداث این دانشگاه نیز بازدید به عمل آوردند.
     دبیر کمیسیون کارگری شورای تامین استان در ادامه سفر خود به شهرستان گناباد، ضمن بازدید از کارخانه چینی تقدیس، از مراحل ساخت ظروف چینی بازدید، ضمن گفتگو با تعدادی از کارشناسان و کارگران، در جریان مسائل و مشکلات کارخانه قرار گرفتند.

 

 

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان