۱۳۹۹/۱۰/۲۰

ترکیب اعضای هیات نظارت سه نفره بر انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی این استان تعیین و مشخص شد

محمدعلی نبی‌پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: "علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی به عنوان رییس، "علی آذری" نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس به عنوان نایب رییس و "احسان ارکانی" نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نیز به عنوان سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای خراسان رضوی تعیین شدند.

مشهد-ایرنا- مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی گفت: ترکیب اعضای هیات نظارت سه نفره بر انتخابات شوراهای اسلامی شهری و روستایی این استان تعیین و مشخص شد.

محمدعلی نبی‌پور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: "علی‌اصغر عنابستانی نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی به عنوان رییس، "علی آذری" نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس به عنوان نایب رییس و "احسان ارکانی" نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نیز به عنوان سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای خراسان رضوی تعیین شدند. 

وی ادامه داد: مطابق قانون، امر نظارت بر "همه‌پرسیها، انتخابات ریاست جمهوری، انتخایات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری" بر عهده شورای نگهبان است اما امر نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستایی بر عهده "مجلس شورای اسلامی" گذاشته شده است. 

بنا بر اعلام رسمی وزارت کشور "انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا" روز جمعه ۲۸ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ در سطح ۸۱ شهر و دو هزار و ۵۰۰ روستای خراسان رضوی همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات سراسری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کل کشور در قالب ۳۳ شهرستان، ۸۱ شهر و دو هزار و ۵۰۰ روستا در مجموع هشت هزار و ۶۰۰ عضو در شوراهای اسلامی شهری و روستایی دارد. 

۷۰۰ نفر از این تعداد عضو شوراهای اسلامی شهرها و هفت هزار و ۹۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستایی در سطح استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی هستند.


منبع : پرتال دفتر سیاسی و انتخابات استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۵۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
محمد علی نبی پور
مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری
 

دسترسی سریع
نظرسنجی