۱۴۰۰/۰۷/۱۸

جلسه کارویژه مرز خراسان رضوی برگزار شد

با حضور استاندار خراسان رضوی جلسه کارویژه مرز استان به منظور عملیاتی نمودن توافقات سفر هیات اعزامی استان به افغانستان برگزار و تمهیدات لازم در این زمینه تدارک دیده شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، جلسه کارویژه مرز استان در راستای عملیاتی نمودن توافقات سفر هیات خراسان رضوی به افغانستان با حضور محمدصادق معتمدیان در محل استانداری برگزار و به دستگاه‌های ذی مدخل استانی تکالیفی برای اجرایی نمودن مصوبات معمول گردید.
 
شبانه روزی کردن مرز دوغارون به اسلام قلعه، بهسازی جاده ارتباطی دوغارون به اسلام قلعه، بررسی تعرفه‌های گمرکی کالا و خدمات بین دو کشور، ایجاد خط انتقال سوخت، ایجاد تمهدیات لازم برای فعال نمودن خط ریلی شمتیغ-روزنک و تکمیل آن تا هرات، از جمله موارد مذکور است که در این جلسه مطرح شد.
 
همچنین ایجاد بازارچه مرزی خرده فروشی به عنوان پایلوت در مرز دوغارون-اسلام قلعه، برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در هرات یا کابل در صورت تامین امنیت و ایجاد تمهیدات لازم توسط کشور مقابل از جمله اهم توافقات فی ما بین بوده است.
 
گفتنی است مقرر شد که دستورات لازم برای عملیاتی نمودن توسط دستگاه های ذی مدخل و اقدامات لازم برای فراهم نمودن تمهیدات معمول گردد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
بازدید : ۱۴۰۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

 
سید مهدی  موسوی
 مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری

مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
 
سید مهدی  موسوی
 مدیر کل دفتر سیاسی،انتخابات و تقسیمات کشوری

دسترسی سریع
نظرسنجی